Ny styreleder i Samskipnaden
Samskipnaden har ny styreleder - tidligere nestleder Sebastian Henriksen, som tar over etter Vetle Langedahl. Ny nestleder er Marte Bye Sørnes.
Samskipnaden har ny styreleder - tidligere nestleder Sebastian Henriksen, som tar over etter Vetle Langedahl. Ny nestleder er Marte Bye Sørnes.
Når Samskipnaden har bursdag feires det med stil! Flere heldige vinnere fikk intimkonsert på hybelen sin med bandet A Million Pineapples når vi feiret vårt 50-årsjubileum.
Norges arktiske studentsamskipnad har inngått kraftavtale med opprinnelsesgaranti. All strøm våre studenter bruker kommer fra 100% fornybar energi og er 100% vannkraft. Våre studenter sparer klimaet for 11675,4 tonn CO2-utslipp i året!
Vi sparte miljøet for 45.000 pappkopper i årets seks første måneder!
Norges arktiske studentsamskipnaden gir 1 krone per student tilknyttet UiT til TV-aksjonen og Care Styreleder i Samskipnaden oppfordrer både ansatte i Samskipnaden og studenter til å gå med bøsse på søndag Styreleder Vetle Langedahl er glad for at Samskipnaden også bidrar til gode formål ut over studentvelferd, det er viktig å engasjere seg og bidra med det man kan.
Bor du i Samskipnadens studentboliger? Da kan du vinne en konsert på hybelen din! Samskipnaden fyller 50 år og gir den største gaven til studentene. Nå kan de vinne en hybelkonsert med A Million Pineapples i studentboligen sin. Samskipnaden tar seg av alt det praktiske rundt konserten, og tar med seg en AnsvarsFull alkoholfri bar til festen
Prandium har siden semesterstart testet ut selvbetjent kasse i kafeen, og vi ser at dette er noe studentene er svært fornøyd med. De tre første ukene i september har en tredjedel av våre kunder betjent seg selv. Vårt ønske er at våre kunder skal få en rask, enkel og hyggelig opplevelse hver gang de handler på våre spisesteder sier Per Gunnar, campussjef i Harstad
Per i dag er det kun 18 beboere igjen på Tak over hodet, og samtlige har fått tilbud om annen bolig og vil flytte ut i løpet av kort tid.
Når Norges arktiske studentsamskipnad feirer 50 år er det studentene som får den største gaven. Samskipnaden inviterer til gratiskonsert med ISÁK og The Modern Times i Narvik, Harstad, Alta og Tromsø 50 år med fokus på studentvelferd feires med stor gave til studentene
Fadderukene er i gang. Dette er en fantastisk tid til å bli kjent med medstudenter, men dessverre er det mange som føler det drikkes for mye og derfor ikke deltar. AnsvarsFull har tips til alkoholfrie aktiviteter som passer for alle - og hvis du drikker, hvordan du beholder lykkepromillen.
Elin Bang Tverfjeld, campusdirektør ved Norges arktiske studentsamskipnad er fungerende administrerende direktør mens Hans Petter Kvaal, som er ordførerkandidat for Tromsø Høyre driver valgkamp. Fra og med 01.august har Tverfjeld fungert som administrerende direktør, og vil fortsette med det til kommunevalget er ferdig og valgresultatet er avklart.
Skal du begynne på UiT Norges arktiske universitet til høsten? Her er noen ofte stilte spørsmål vi får om bolig og innflytting.